Hayıt Ağacının Etki Şekli

Hayıt ağacı - geleneği olan tıbbi bir bitki

Bestandteile des Mönchspfeffers wirken sich regulierend auf den weiblichen Zyklus aus und können eine Normalisierung des weiblichen Hormonhaushalts unterstützen.

Hayıt ağacı adını, görünüşü ve tadı gerçek biberinkine çok benzeyen üzümsü meyvelerine borçludur. Özellikle keşişler ezilmiş meyveleri bir biber ikamesi olarak kullanmıştır. Ancak bitki sadece baharat olarak kullanılmamıştır: hayıt ağacını kullanma geleneği MÖ 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Chr .: Modern tıbbın atası olan Hipokrat, bitkinin menstrüel sorunlar için kullanılmasını önermiştir.

Orta çağda, jinekolojik hastalıklar ve genellikle kadınlar için hayıt ağacı kullanılmıştır. Bugün bile, tıbbi bitki esas olarak jinekolojide kullanılmaktadır.

Hayıt ağacı hangi semptomlara yardımcı olur?

Die Früchte des Mönchspfeffers, ein Frauenmittel seit Jahrhunderten.

Bitkinin olgun, kurutulmuş meyvesinden elde edilen özler hormonal dengeyi düzenler, premenstrüel sendrom bağlamında ortaya çıkan semptomları hafifletir ve menstrüasyon dönemine bağlı göğüs ağrısının (mastalji) tedavisi için uzun yıllardır kanıtlanmış bir etkinliğe sahiptir. Tıbbi bitki, çocuk arzusu yerine getirilmediğinde de yardımcı olabilir, çünkü gebe kalınamama nedenlerinden biri genellikle düzensiz bir siklustur. Bitki özleri siklusu uyumlu hale getirir ve böylece hamileliğin başlamasını destekleyebilir.

Hayıt ağacı PMS'de nasıl işe yaramaktadır?

Hayıt ağacının bileşenleri kadın menstrüasyon dönemi üzerinde düzenleyici bir etkiye sahiptir ve doğal olarak kadın hormon dengesinin normalleşmesini destekleyebilir.

Sinirlilik, duygudurum değişimleri, memelerde ağrı ve gerginlik gibi yakınmalar genellikle artmış prolaktin seviyesine bağlıdır. Kadın hormonu prolaktin özellikle hamilelik sırasında rol oynamaktadır: meme bezinin büyümesini uyarmakta, süt üretimini uyarmakta ve emzirme döneminde siklusu baskılar. Prolaktin seviyesinin çok yüksek olması, östrojenler adlı kadın cinsiyet hormonları ve luteal hormon progesteron arasındaki dengeyi bozmaktadır. Hayıt ağacının meyvelerinden elde edilen etkili bileşenler, vücudun kendi haberci maddesi dopamine benzer bir etkiye sahiptir: prolaktin hormonunun salınmasını düzenlerler. Prolaktin seviyesi düşer ve östrojen ve progesteron hormonları arasındaki hormonal denge yeniden kurulur.

Hayıt ağacı hangi yolla uygulanmaktadır?

Hayıt ağacı özlerinin hedeflenen kullanımı, sadece semptomatik değil, aynı zamanda nedensel olarak da premenstrüel semptomları hafifletmenin iyi bir yoludur.

Yüksek dozlarda bulunan tıbbi bitkinin özü Agnucaston®  en son teknoloji kullanılarak elde edilmektedir. Özel olarak geliştirilmiş patentli yöntem sayesinde, değerli bileşenler üretim sırasında korunmaktadır. Tüm üretim süreci boyunca sürekli kontroller de özün kalitesini sağlar. Agnucaston® bu nedenle prolaktin düşürücü maddeler açısından zengindir ve hormonal bir dengesizlik olan PMS'nin nedenini hedef alır. PMS'nin hem fiziksel hem de psikolojik semptomlarını hafifletir. Şikayetler kalıcı olarak azalır ve adet döneminizi daha rahat bekleyebilirsiniz.

Bitki Mühendisliğinin getirdiği kalite

Agnucaston® 'un üretimi, dünya çapında eşsiz bitki mühendisliği konseptine dayanmaktadır. Bionorica, bitki mühendisliği sözcüğü ile geleceğin yeni ilaç alanını şekillendirmektedir: Bitki Mühendisliği, etkili ve güvenli, tıbbi bitkisel ürünlerin üretimi için en son araştırmaların ve yenilikçi teknolojilerin (mühendislik) kullanılmasıyla bitkilerdeki aktif maddelerin (fitolar) büyük potansiyelini keşfetmek etmek anlamına gelmektedir. İleri yetiştirme, özütleme ve üretim süreçleriyle Bionorica, dünya çapındaki standartları belirlemektedir. İşte en yeni nesil etkili bitkisel ilaçlar bu şekilde yaratılmaktadır.

Agnucaston® geleneksel tıbbi bitkisel terapi bilgisini, bilimsel araştırmanın öncü sonuçlarıyla birleştiriyor. Sonuç iyi tolere edilen ve etkili bir preparattır.